Proces
rekrutacji

Proces rekrutacji

Naszym celem jest zbudowanie udanej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i pełnej transparentności już od pierwszego kontaktu. Dbamy o poczucie bezpieczeństwa i spokój wewnętrzny Kandydatów na każdym etapie rekrutacji, by skutecznie wspierać Wasz start w nowe życie i pracę w Szwajcarii. 

Krok po kroku precyzyjnie wyjaśniamy, jak przebiega proces rekrutacji do kliniki lub szpitala w Szwajcarii. Każdy etap  zaplanowaliśmy ze szczególną uważnością, od początku dbając  o zaangażowanie wszystkich stron, tj. Kandydata, Pracodawcy i Konsultanta Carenea. Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że dobre dopasowanie oczekiwań, otwarta komunikacja i wzajemne poznanie się już na etapie rekrutacji zwiększają szansę naszych Kandydatów na pozyskanie satysfakcjonującej pracy w szwajcarskim sektorze medycznym.

 

Rekrutacja do klinik, szpitali i aptek w Szwajcarii 

Poznajmy się!
Zapraszamy Cię do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, przesłania CV lub po prostu kontaktu telefonicznego z wybranym Konsultantem. Wybierz dogodną dla siebie formę by rozpocząć proces rekrutacji. Możesz również aplikować od razu na wybraną ofertę pracy. Niezależnie od formy kontaktu, proces rekrutacji będzie przebiegał tak samo, dlatego warto go poznać już teraz.
Rozmowa telefoniczna z Konsultantem Carenea
W czasie rozmowy przedstawimy Ci komplet informacji o naszym programie rekrutacyjnym i warunkach udziału. Chętnie odpowiemy również na wszelkie Twoje pytania dotyczące pracy i życia w Szwajcarii, perspektyw rozwoju zawodowego, siatki płac, dostępnych stanowisk, relokacji samodzielnej lub z rodziną, etc.
Test online z wiedzy medycznej - dotyczy wyłącznie Pielęgniarzy
Po rozmowie z Konsultantem otrzymasz link do testu z ogólnej wiedzy medycznej. Wynik testu jest wskazówką zarówno dla nas, jak i dla Ciebie, czy na obecnym etapie rozwoju zawodowego, masz wystarczającą wiedzę by z sukcesem podjąć pracę w placówce w Szwajcarii. Poniżej możesz zobaczyć przykładowe pytania z testu. Ten etap procesu dotyczy wyłącznie Pielęgniarzy!
Pokaż pytania

Rozpoznasz u chorego z cukrzycą zagrożenie hipoglikemią w przypadku:
A. zwiększonej potliwości, zawrotów głowy, osłabienia
B. nudności, wymiotów, wielomoczu
C. suchej skóry, zapachu acetonu z ust
D. suchej skóry, nadmiernego pragnienia

Evidence Based Nursing Practice to:
A. Praktyka pielęgniarska oparta na dowodach
B. Praktyka pielęgniarska oparta na długoletnim doświadczeniu
C. Praktyka pielęgniarska oparta na zleceniach lekarskich
D. Praktyka pielęgniarska oparta na próbie

Pielęgniarka, która zwraca uwagę na różnorodność kulturową pacjentów, jest świadoma, że
pacjenci z niektórych kultur/regionów są bardziej narażeni na konkretne choroby. U którego
pacjenta należy przewidywać najniższe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. na podstawie pochodzenia etnicznego?
A. Rdzenny Amerykanin
B. Biały
C. Latynos
D. Azjata

Według polskiego prawa pielęgniarka może bez zlecenia lekarskiego doraźnie, w stanie
nagłym podać lek:
A. Hyrdoxyzinum
B. Paracetamolum
C. Metamizolum Natricum
D. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe

Interview z Konsultantem Carenea
W czasie rozmowy Konsultant przeprowadzi z Tobą wywiad sprawdzający zarówno Twoje kompetencje zawodowe, jak i umiejętności miękkie. Poniżej możesz sprawdzić przykładowe pytania, jakie możesz usłyszeć w czasie wywiadu.
Pokaż pytania
  • Proszę opowiedzieć o sytuacji, w której musiała Pani szybko podjąć decyzję dotyczącą zdrowia/życia pacjenta
  • Proszę opowiedzieć o nowej i nietypowej sytuacji w pracy oraz jak sobie Pani/Pan z nią poradziła? Jaki był efekt Pani działań?
  • Co znaczy dla Pana/Pani słowo opieka? Jaki model opieki nad pacjentem jest Pani najbliższy?
Kwalifikacja do programu szkoleniowego Academia Carenea
Na podstawie wywiadu Konsultant podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu Kandydata do programu szkoleniowego Academia Carenea przygotowującego do pracy i życia w Szwajcarii. Szczegóły programu znajdziesz w zakładce Academia Carenea.
Test online z języka niemieckiego
W kolejnym kroku otrzymasz link do testu, by uzyskać kwalifikację do właściwej grupy językowej i móc rozpocząć naukę. Nauka jest realizowana w trybie online, w kilkuosobowych grupach. Intensywność nauki do ustalenia.
Rekomendacja Kandydata do kliniki, szpitala lub apteki w Szwajcarii
Na tym etapie Konsultant Carenea może już rekomendować Cię na adekwatne stanowisko w wybranej klinice, szpitalu lub aptece w Szwajcarii. Na potrzeby rekomendacji wspólnie z Konsultantem przygotowujesz CV w standardzie Carenea.
Interview z kliniką, szpitalem lub apteką w Szwajcarii
W wyniku rekomendacji Kandydat otrzymuje zaproszenie na rozmowę z placówką w Szwajcarii. Rozmowę możesz odbyć w języku niemieckim (jeśli czujesz się na siłach), lub polskim z tłumaczeniem konsekutywnym zapewnionym przez Konsultanta Carenea.
Akceptacja Kandydata przez pracodawcę w Szwajcarii
Po otrzymaniu akceptacji ze strony pracodawcy, Kandydat podpisuje list intencyjny z placówką w Szwajcarii i umowę na udział w programie Academia Carenea. Na tym etapie już wiesz, że czeka na Ciebie konkretne stanowisko pracy w wybranej klinice, szpitalu lub aptece w Szwajcarii, a Ty możesz w pełni poświęcić się przygotowaniom do udanej zmiany zawodowej. Twój plan właśnie nabiera realnych kształtów!
Start programu szkoleniowego Academia Carenea
&
Przygotowanie do relokacji do Szwajcarii

Dołącz do programu CARENEA

akredytowanego przez szwajcarskie
instytucje medyczne i rozpocznij nowy etap kariery zawodowej w klinice
lub szpitalu w Szwajcarii!

Przejdź do góry