Oferty pracy z językiem niemieckim

Oferty pracy z językiem niemieckim

Praca w Szwajcarii z językiem niemieckim to szansa na rozwój zawodowy zarówno w przypadku pielęgniarek, pielęgniarzy, farmaceutów, elektroradiologów i lekarzy bez z specjalizacji, jak i z dodatkowymi kwalifikacjami. Szwajcarska służba zdrowia poszukuje osób, które podejmą trud relokacji, co zaowocuje podwyższeniem standardów pracy i życia. Jak się przygotować do zmiany miejsca zamieszkania i rekrutacji?

Praca w służbie zdrowia z językiem niemieckim

Szwajcarzy używają się aż 4 języków urzędowych. Są to: niemiecki, francuski, włoski i romansz. Najpopularniejszy z nich to niemiecki przeważający aż w 19 kantonach (posługuje się nim aż 62% ludności). Dlatego w wielu przypadkach podczas rekrutacji znajomość języka niemieckiego jest wymagana. Dotyczy to również ogłoszeń związanych ze służbą zdrowia.

Kliniki i szpitale poszukują wykwalifikowanego personelu medycznego, który bez problemu poradzi sobie z komunikacją. Carenea to firma, która prezentuje aktualne oferty pracy w szpitalach na terenie kantontu niemieckojęzycznego. Ogłoszenia zawierają szereg informacji, w tym także wymagania językowe. Lekarze, absolwenci pielęgniarstwa lub farmacji, a także elektroradiolodzy z co najmniej dwuletnim doświadczeniem mogą liczyć na zatrudnienie w renomowanych placówkach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. Są to oddziały ogólne i specjalizacyjne, np. ginekologia, chirurgia, neonatologia, onkologia, anestezjologia.

Sprawdź aktualne oferty pracy!

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Jeśli masz odpowiednie kwalifikacje, możesz zadbać o swój rozwój, aplikując na jedno z ogłoszeń dostępnych na naszej stronie. Możesz to zrobić, wypełniając formularz zgłoszeniowy, przesyłając nam swoje CV lub aplikując bezpośrednio na wybraną ofertę. W przypadku ofert wymagających znajomości niemieckiego, należy potwierdzić kwalifikacje przedstawiając Zertifikat B2. Jeśli mówisz świetnie po niemiecku, ale nie masz oficjalnego certyfikatu potwierdzającego Twoje kompetencje językowe, pomożemy Ci nieodpłatnie w jego uzyskaniu. Oczywiście mile widziany jest wysoki poziom językowy, jednak rekrutacja personelu medycznego kierowana jest także do osób, które posługują się niemieckim na poziomie komunikatywnym, czyli B2.

Wypełnij formularz i prześlij CV

Jak działa Carenea?

Jeżeli Twoje kwalifikacje spełniają wszystkie oczekiwania pracodawców, możesz liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, etat i szereg benefitów. Ze swojej strony zapewniamy wsparcie nie tylko w procesie rekrutacyjnym, lecz także po przeprowadzce. Do Twojej dyspozycji pozostają konsultanci także na terenie Szwajcarii. Wspomagamy na każdym etapie relokacji tak, aby kandydaci mogli skupić się na obowiązkach zawodowych i przystosowaniu do nowego miejsca pracy. Oferujemy pomoc przy nostryfikacji dyplomu, który umożliwia uzyskanie prawa do wykonywania zawodu na terenie Szwajcarii.

Masz dyplom ukończenia kierunku lekarskiego, studiów pielęgniarskich lub farmaceutycznych i bogate doświadczenie? A może pracujesz jako elektroradiolog? Jeżeli umiesz mówić po niemiecku, Szwajcaria to najlepszy kierunek emigracji zarobkowej. Wynagrodzenia w Szwajcarii są wysokie. Standard pracy w szpitalach pozwala na uzupełnianie kwalifikacji, co ułatwia awans. Szpitale i kliniki szukają także mniej doświadczonych kandydatów na stanowiska pielęgniarek i pielęgniarzy, dlatego zachęcamy do aplikowania osoby, które dopiero ukończyły studia.

Wszystkich zainteresowanych pracą za granicą zapraszamy do kontaktu. Pamiętaj, że zatrudnienie mogą także znaleźć osoby bez znajomości języka niemieckiego.

Przejdź do góry