Relokacja

Relokacja pielęgniarek, farmaceutów, lekarzy oraz innych pracowników medycznych to złożony proces. Szwajcaria to kraj pod wieloma względami wyjątkowy, bogaty zarówno w sensie materialnym, jak i kulturowym, rozwinięty, zorganizowany, czysty, uporządkowany i przyjazny. Stabilność prawna i transparentne procedury urzędowe dają poczucie bezpieczeństwa osobom przybywającym do Szwajcarii. Warto jednak wcześniej dobrze się przygotować, co ułatwi integrację w nowym miejscu zamieszkania i pozwoli sprawnie dopełnić pierwszych, wymaganych po przyjeździe, formalności.

Wszyscy Kandydaci Carenea są objęci opieką Menedżera ds. Relokacji,  polskojęzycznego opiekuna zamieszkałego w Zurychu i doskonale znającego szwajcarskie realia. Pierwszy kontakt z Menedżerem ds. Relokacji ma miejsce w czasie przyjazdu na próbny dzień pracy, tzw. Schnuppertag. Następnie po podpisaniu umowy z pracodawcą  i ustaleniu terminu rozpoczęcia pracy odbywa się pierwsza konsultacja mająca na celu zaopiekowanie formalności i kwestii organizacyjnych związanych z przeprowadzką i podjęciem pracy. Menedżer ds. Relokacji pozostaje do dyspozycji Kandydatów również po przyjeździe do Szwajcarii i wspiera w łagodnym wejściu w nowe życie. 

Co otrzymasz od Carenea w pakiecie relokacyjnym?

Pomoc w uzyskaniu pozwolenia na pracę
Wsparcie w znalezieniu zakwaterowania
Pomoc w załatwieniu spraw urzędowych
Wybór i otwarcie konta bankowego
Wybór ubezpieczenia zdrowotnego
Opieka Menedżera ds. Relokacji
Manual Relokacji do Szwajcarii

Manual Relokacji do Szwajcarii

Dla Uczestników Programu Academia Carenea przygotowaliśmy 60-stronicowy przewodnik Manual Relokacji farmaceutów, pielęgniarek oraz całego personelu medycznego. To kompendium wiedzy zawierające szczegółowe informacje i  praktyczne wskazówki dotyczące organizacji Twojego życia w Szwajcarii. Znajdziesz w nim takie rozdziały jak:

Szwajcaria w pigułce
Przygotowanie do wyjazdu
Pierwsze kroki w Szwajcarii
Transport
Mieszkanie
Ubezpieczenia
Opieka medyczna
Edukacja
Praca
Zakupy
Kultura
Turystyka
Gminy i kościoły
Aplikacje mobilne

Indywidualny Plan Relokacji

Dodatkowo każdy Kandydat otrzymuje Indywidualny Plan Relokacji dopasowany do indywidualnych potrzeb, sytuacji rodzinnej i wybranego miasta pobytu. Dbamy nie tylko o Kandydatów, ale i ich rodziny, dzieci, partnerów, a nawet zwierzęta, jeśli relokujesz się ze swoim ulubieńcem.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby szukające nowych, ciekawych dróg rozwoju zawodowego. Rekrutacja personelu medycznego Carenea to kompleksowe wsparcie na każdym etapie poszukiwania pracy. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych ofert:

Chcesz wiedzieć więcej o programie Academia Carenea i relokacji do Szwajcarii?
Zarejestruj się, z radością odpowiem na Twoje pytania!
barbara.jasinska@carenea.pl
+48 690 679 419

    Zarejestruj się do Academia Carenea!

    Przejdź do góry