Grüezi
Pielęgniarstwo

Grüezi Pielęgniarstwo

„Grüezi! Pielęgniarstwo” to szwajcarski program online dla polskich studentów pielęgniarstwa łączący doświadczenia i promujący najlepsze praktyki z polskiego i szwajcarskiego sektora ochrony zdrowia. Do prowadzenia wykładów zaprosiliśmy ekspertów z obszaru medHR oraz pielęgniarzy praktyków z Polski i Szwajcarii.  Cykl moderuje dr Paweł Witt, Nauczyciel Akademicki Roku, EMBA.

Całość jest realizowana pod patronatem ACADEMIA CARENEA, jedynego w Polsce programu szkoleniowego z akredytacją szwajcarskich grup medycznych.

Udział dla studentów pielęgniarstwa jest bezpłatny! O wejściu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ! 

 

O programie

Cykl składa się z 10 spotkań online realizowanych na przestrzeni całego roku 2024 z wyłączeniem przerwy wakacyjnej. Obejmuje nie tylko twarde kompetencje pielęgniarskie, ale i obszar kompetencji miękkich takich jak komunikacja, współpraca w zespole, a także planowanie ścieżki kariery zawodowej. Tematyka została tak dobrana by rozwinąć uczestnika, ukierunkować i przekazać treści, na które polski system kształcenia nie kładzie nacisku, a które są częścią kompetencji przyszłości.

9 spotkań to zajęcia grupowe trwające do 90 min, składające się z części wykładowej i moderowanej dyskusji. Ta część cyklu jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich uczestników. 10 spotkanie to indywidualna sesja analizy stylu komunikacji dostępna odpłatnie dla osób zainteresowanych. Wszystkie wydarzenia są realizowane w języku polskim.

Zasady dotyczące udziału w wydarzeniach Carenea Polska:

  • O wejściu na webinar decyduje kolejność zgłoszeń
  • Carenea Polska zastrzega sobie prawo wykluczenia z udziału w webinarze osób  i przedstawicieli firm świadczących usługi rekrutacyjne w obszarze med HR, które uznajemy za konkurencyjne wobec działalności Carenea Polska
  • W przypadku problemów technicznych (rejestracja, dostęp, etc.) uprzejmie prosimy o kontakt na: it@carenea.pl

Już teraz publikujemy dostęp do 6 pierwszych spotkań w ramach cyklu. Terminy, wraz z opisem i linkiem do rejestracji są dostępne w sekcji Moduły. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 

 

 

Cel programu

Celem programu jest zdobycie, utrwalenie oraz przypomnienie specjalistycznej wiedzy przez uczestnika cyklu. Uczestnik  po ukończeniu cyklu będzie posiadał wiedzę oraz znał obowiązujące wytyczne i zasady postępowania na tematy poruszane w cyklu. Wiedza ta będzie jednocześnie specjalistyczna, ale i możliwa do wykorzystania na większości oddziałów szpitalnych, co znacznie wpłynie na umiejętności zawodowe i poczucie pewności wykonywanych świadczeń na rzecz pacjenta. Staną się one bardziej profesjonalne. Zyska na tym uczestnik, pacjent i przyszły pracodawca.

 

Prowadzący

dr Paweł Witt, EMBA
Spec. pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Spec. opieki paliatywnej
Anna Hullin
Menedżer rekrutacji. Specjalista Employer Branding i rozwoju zawodowego dla pielęgniarzy
Jerzy Krukowski
Spec. opieki paliatywnej i pielęgnacyjno - opiekuńczej. Ekspert badania fizykalnego.
Małgorzata Jadczak
Spec. pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Asystent WM
Damian Kożuch
Dipl. Pflegefachmann, Klinika Hirslanden w Zurychu, Absolwent Academia Carenea

Moduły - terminy i rejestracja

Rola personelu pielęgniarskiego i modele kariery
Prowadzący: Anna Hullin

Spotkanie przybliży uczestnikowi strategiczną rolę, jaką pielęgniarstwo odgrywa  w szwajcarskiej ochronie zdrowia. Uczestnik pozna dostępne modele kariery i rozwoju dla personelu pielęgniarskiego oraz warunki pracy i wynagradzania.

Data
4 kwietnia 2024
Godzina:
18:00 - 19:30
Zasady badania fizykalnego - etapy i techniki
Prowadzący: Jerzy Krukowski

Po ukończenie webinaru uczestnik potrafi wykonać badanie fizykalne na pacjencie, zna etapy wykonania badania, charakteryzuje techniki badania poszczególnych układów i narządów, potrafi dobrać odpowiedni sprzęt w zależności od rodzaju badania.

Data
25 kwietnia
Godzina:
18:00 - 19:30
Drogi i zasady podawania leków - dawki i stężenia
Prowadzący: Paweł Witt

Efektem kształcenia tego spotkania będzie umiejętność przeliczania dawek leków w różnych konfiguracjach – gramy, miligramy, mikrogramy, obliczanie stężeń roztworów do wlewów kroplowych, utrwalanie zasad przygotowania pomp infuzyjnych, znajomość poszczególnych dróg podawania leków i substancji medycznych.

Data
16 maja 2024
Godzina:
18:00 - 19:30
Zasady leczenia ran - ocena, dobór opatrunku, wymazy
Prowadzący: Małgorzata Jadczak

Po zakończeniu webinaru student prawidłowo charakteryzuje rodzaj rany, zna zasady profilaktyki powstawania owrzodzeń i odleżyn, potrafi prawidłowo dobrać opatrunek do rodzaju ran, scharakteryzować grupy stosowanych opatrunków, zna zasady pobierania wymazów

Data
13 czerwca 2024
Godzina:
18:00 - 19:30
Samodzielność i odpowiedzialność personelu pielęgniarskiego
Prowadzący: Damian Kożuch

Webinar przygotowuje studenta do podejmowania autonomicznych decyzji oraz delegowania zadań w ramach zespołu opiekującego się pacjentem. Przybliża zakres uprawnień i obowiązków pielęgniarza w szwajcarskiej ochronie zdrowia.

Data
26 września 2024
Godzina:
18:00 - 19:30
Umiejętność oceny ogólnego stanu chorego
Prowadzący: Jerzy Krukowski

Uczestnik potrafi dokonać analizy dokumentacji medycznej pacjenta, dokumentacji procesu pielęgnowania, charakteryzuje wyniki laboratoryjne i badania obrazowe, potrafi dobrać odpowiedni sposób diagnostyki do jednostki chorobowej.

Data
17 października 2024
Godzina:
18:00 - 19:30

Cykl moderuje dr Paweł Witt,
Nauczyciel Akademicki Roku

Szanowni Państwo,

Bardzo polecam udział w cyklu webinarów skierowanych do członków studenckich kół naukowych. To Państwo wkrótce zasilicie szeregi profesjonalnego personelu medycznego, jakim jest personel pielęgniarski. Obecna oferta na rynku, która skierowana do studentów jest niewielka, praktycznie jej nie ma. Z drugiej strony, oczekiwania co do absolwentów ze strony pracodawców, współpracowników a nawet pacjentów są spore. Tworząc tematykę webinarów zwróciliśmy uwagę na zagadnienia, które w codziennej edukacji nie zawsze są omawiane, czasem niezbyt szeroko, czasem sami wykładowcy miewają z nimi problem. Jednocześnie zagadnienia te będą przydatne wszystkim absolwentom, niezależnie od wyboru oddziału, czy dalszej ścieżki kariery. Skupimy się na czynnościach podczas udzielania świadczeń medycznych ale również na Państwa rozwoju osobistym.

Serdecznie zapraszam!

Dr Paweł Witt, EMBA
Przejdź do góry