O Grupie

Grupa Hirslanden jest największą prywatną siecią medyczną w Szwajcarii. Skupia 17 placówek w 10 kantonach, ponad 100 centrów kompetencyjnych oraz 5 ambulatoriów. Prowadzi 18 instytutów radiologii oraz 6 instytutów radioterapii. Zatrudnia ponad 13 000 lekarzy, pielęgniarek, terapeutów oraz innych pracowników z 45 dziedzin. Oferuje wysokiej jakości, odpowiedzialną i zintegrowaną opiekę zdrowotną zarówno stacjonarnie, jak i ambulatoryjnie i online dzięki aplikacji Hirslanden. Kluczowe specjalizacje Grupy to ortopedia, ginekologia/położnictwo, kardiologia i medycyna wewnętrzna.

Kliniki i szpitale należące do Grupy Hirslanden dysponują najnowocześniejszą infrastrukturą i zapewniają dostęp do najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny . Każda placówka jest w pełni wyposażona w instrumenty diagnostyczne, a radiologia interwencyjna, tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI) są standardem.

Pracownicy Grupy Hirslanden odgrywają cenną rolę w życiu pacjentów i ich rodzin. To dzięki ich talentowi, empatii i energii Grupa zapewnia pacjentom opłacalną, wysokiej jakości opiekę i wyjątkowe doświadczenia klientów.

Motto Grupy brzmi „Chcemy być partnerem z wyboru, któremu ludzie powierzają swoje zdrowie i dobre samopoczucie”.

Carenea Polska jest wyłącznym akredytowanym partnerem Grupy Hirslanden w Polsce rekrutującym i przygotowującym personel medyczny do pracy w placówkach Grupy.

Grupa Hirslanden w liczbach

17
szpitali w 10 kantonach
>100
centrów kompetencji
5
dziennych klinik
7
ambulatoryjnych centrów medycznych
18
instytutów radiologii
6
instytutów radioterapii
1
laboratorium genetyczne
3
usługi cyfrowe
~770 000
konsultacji ambulatoryjnych i cyfrowych

Poznaj Grupę Hirslanden

Powody dla których warto pracować w Hirslanden

Klient w centrum uwagi
Zaufanie i szacunek
Bezpieczeństwo pacjentów
Orientacja na wynik
Praca zespołowa

Anna Hullin, HR Partner Klinik Im Park, Grupa Hirslanden

„Jeśli jesteś osobą nastawioną na wyniki, skoncentrowaną na kliencie, ceniącą wzajemne zaufanie i szacunek, pracę zespołową i bezpieczeństwo pacjentów, przekonasz się, że Grupa Hirslanden oferuje środowisko, które nagradza nowe pomysły i zapewnia niezbędne wsparcie, abyś mógł/a robić to, co robisz najlepiej, każdego dnia.”

Benefity dla pracowników

„Jesteśmy świadomi, że pielęgniarki, pielęgniarze i specjaliści medyczni są kluczowi w zapewnieniu najwyższej jakości opieki. Dlatego oferujemy atrakcyjne warunki pracy z nowoczesnymi modelami pracy w niepełnym wymiarze godzin i elastycznymi umowami o pracę, wiele różnych świadczeń i szeroki wachlarz możliwości dalszego kształcenia. Ułatwiamy również pełnienie funkcji pielęgniarskich, takich jak „pielęgniarka praktykująca” czy „pielęgniarka bólu”, i to z bardzo pozytywnym skutkiem. Cieszymy się, że pozyskujemy najlepsze talenty do pracy w naszych zespołach”

HR, Grupa Hirslanden

Atrakcyjne środowisko pracy

Z nami kariera i rodzina rozwijają się: Oferując elastyczne warunki pracy i modele zatrudnienia, pomagamy rodzicom zachować równowagę między obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Większość naszych klinik oferuje elastyczne godziny pracy i przystępne opcje opieki nad dziećmi.

Dobre zdrowie jest kluczowe

Zachęcamy naszych pracowników do aktywnego zarządzania swoim zdrowiem. W tym celu zapewniamy szeroki zakres opcji wspierających fizyczne i psychiczne samopoczucie pracowników. Dlatego też oferujemy zewnętrzne, profesjonalne i poufne doradztwo dla pracowników w kwestiach emocjonalnych i psychologicznych, anonimowe, bezpłatne i dostępne 24/7 dla naszych pracowników.

Zniżki

Pracownicy Hirslanden korzystają z wielu zniżek i przywilejów, takich jak wysokiej jakości posiłki w bardzo niskiej cenie w naszych klinikach. Kawa, herbata i woda mineralna są bezpłatne dla wszystkich pracowników. Pracownikom przysługują również specjalne zniżki na niektóre zakupy, wydarzenia i usługi.

Model "Urlop wypoczynkowy plus"

Tam, gdzie jest to możliwe oferujemy naszym pracownikom model zatrudnienia "urlop plus": Wersja 1 - obniżenie wynagrodzenia o 2,2% = 5 dodatkowych dni wolnych; Wersja 2 - obniżenie wynagrodzenia o 4,4% = 10 dodatkowych dni wolnych

Świadczenia lojalnościowe

Hirslanden dąży do długoterminowego zatrzymania pracowników i nagradza ich za lojalność. Od piątego do dziewiątego roku pracy, pracownicy otrzymują dwa dni lojalnościowe rocznie (dodatkowy płatny urlop). Od dziesiątego do czternastego roku pracy otrzymują trzy dni lojalnościowe rocznie. Od piętnastego roku pracy otrzymują cztery dni lojalnościowe rocznie.

Składki na system emerytalny

Składki wnoszone przez Hirslanden do systemu emerytalnego są wyższe niż te wymagane przez prawo. Hirslanden wspiera również pracowników w zakresie przepisów ustanowionych przez BVG w odniesieniu do własności domu.

Rekompensata za czas przebrania (UKZ, "Umkleidezeit")

Pracownicy, którzy muszą całkowicie przebrać się do pracy, otrzymują cztery dodatkowe, płatne dni wolne od pracy w wymiarze 100 % (z wyjątkiem specjalistów i lekarzy zarządzających). Dodatkowe prawo do urlopu zostanie proporcjonalnie zmniejszone dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Pracownicy z wynagrodzeniem godzinowym korzystają z równoważnej rekompensaty finansowej.

Urlop macierzyński

Pracownicy Hirslanden mają prawo do 16 tygodni urlopu macierzyńskiego, rozpoczynającego się w dniu porodu lub najwcześniej dwa tygodnie przed nim. Podczas urlopu macierzyńskiego otrzymują 80% normalnego wynagrodzenia w pierwszym roku zatrudnienia, a od drugiego roku 100%.

Urlop wypoczynkowy

Do 59 roku życia przysługuje dwadzieścia pięć dni urlopu. Od 60 roku życia zyskuje się dodatkowe 5 dni urlopu

Ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe

Hirslanden ubezpiecza wszystkich swoich pracowników od utraty dochodów spowodowanych chorobą lub wypadkiem, dzięki czemu mogą oni otrzymać wsparcie finansowe na okres maksymalnie 730 dni

Ubezpieczenie zdrowotne

Hirslanden oferuje pracownikom możliwość wykupienia ubezpieczenia u różnych ubezpieczycieli zdrowotnych po atrakcyjnych stawkach

Urlop ojcowski

Urlop ojcowski wynosi dwa tygodnie z pełnym wynagrodzeniem

13 pensja

13 pensja jest wypłacana w dwóch ratach: 50% w czerwcu i 50% w grudniu.

Rozwój i kariera

Programy szkoleniowe Hirslanden koncentrują się na utrzymaniu i promowaniu wysokiej jakości usług świadczonych we wszystkich aspektach działalności. Pracownicy Hirslanden mają możliwość podjęcia kształcenia specjalistycznego lub menedżerskiego w blisko 30 zawodach. Dostępne opcje rozwoju zawodowego są zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania strategiczne i operacyjne Grupy. W ramach planowania sukcesji w całej Grupie systematycznie, z dużym wyprzedzeniem, są identyfikowani potencjalni następcy na kluczowe stanowiska. To zintegrowane podejście oznacza, że planowanie sukcesji jest ściśle powiązane z oceną pracowników oraz rozwojem kierowniczym i zawodowym. Ocena wyników pracy odbywa się w trybie rocznym i stwarza możliwość otwartej dyskusji na temat zawodowych pragnień i perspektyw pracownika oraz wskazania przyszłych możliwości rozwoju. Dodatkowo wszyscy pracownicy na stanowiskach kierowniczych są zobowiązani do uzyskania od swoich zespołów informacji zwrotnej na temat swojego stylu zarządzania, co umożliwia obydwu stronom prowadzenie konstruktywnego dialogu.

Sabina, Dyplomowana Pielęgniarka Klinik Im Park, Grupa Hirslanden

Nowa praca - nowe miasta

Zurych

Zurych to największe miasto Szwajcarii i stolica niemieckojęzycznego kantonu. Malowniczo położony nad Jeziorem Zuryskim oraz dwiema rzekami Limmat i Sihl, otoczony alpejskimi szczytami, oferuje nie tylko wspaniałe widoki, ale i słynie z „urban swimming” dzięki kilkudziesięciu kąpieliskom. Często mylnie kojarzony ze stolicą Szwajcarii, bez wątpienia pozostaje najważniejszym ośrodkiem gospodarczym i finansowym. Łączy zalety kosmopolitycznej metropolii z urokliwym klimatem średniowiecznego miasteczka. Zamieszkały przez blisko 400 tysięcy mieszkańców od lat przoduje w rankingach miast o najwyższej jakości życia.

Liczne wydarzenia kulturalne
Urban swimming
Rozrywka
Wysoki standard życia

Lucerna

Lucerna uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast w Szwajcarii. Ta urokliwa miejscowość położona jest nad Jeziorem Czterech Kantonów oraz otoczona ogromnym masywem górskim Alp. Lucerna liczy blisko 80 tys. mieszkańców, a rocznie odwiedzana jest przez ponad 5 mln. zwiedzających.  Stanowi ona świetną bazę wypadową do górskich wędrówek – szczyt Pilatusa, góra Rigi czy Stanserhorn powalają na kolana swoimi widokami niejednego turystę. Wielowiekowe domy, Stare Miasto oraz tętniące życiem bulwary pozwalają przenieść się dosłownie do bajkowej rzeczywistości. Jednym z najważniejszych symboli miasta jest Most Kapliczny – najstarszy drewniany most w Europie liczący blisko 204 m. długości.

Szczyty Górskie - Pilatus, Rigi, Stanserhorn
Jezioro Czterech Kantonów
Most Kapliczny - najstarszy drewniany most w Europie
Spokojna, malownicza miejscowość - 80 tys. mieszkańców
Wysoki standard życia

Berno

Berno to piąte pod względem wielkości miasto w Szwajcarii i jej administracyjna stolica. Nie bez powodu znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco, gdyż już od pierwszych kroków oczarowuje średniowieczną starówką i malowniczą nadrzeczną scenerią. Bliskość gór oferujących nieograniczone możliwości wędrówek, polityka miasta nastawiona na pieszego i rowerzystę, oraz niespieszna natura mieszkańców, przekładają się na bardzo wysoką jakość życia. W centrum miasta znajduje się słynna wieża zegarowa – Zytglogge, oraz wybieg dla niedźwiedzi, które, jako symbol miasta, do swojej dyspozycji otrzymały również wydzielony kawałek rzeki Aare. Poza tym popularnością cieszy się niegdysiejszy dom samego Alberta Einsteina. Natomiast latem to właśnie rzeka Aare jest najbardziej docenianą atrakcją Berna. Szwajcarzy wskakują do krystalicznie czystej wody, dają się ponieść nurtowi i wychodzą na brzeg po drugiej stronie starego miasta. W wodzie można czasem spotkać nawet prezydenta Berna, który przyznaje, że umila sobie w ten sposób przerwy pomiędzy spotkaniami

Przepiękna, średniowieczna starówka
Berneńskie niedźwiedzie
Turkusowa rzeka Aare
Rejon górski: Berneński Oberland (Gstaad, Grindelwald czy Interlaken)
Stolica administracyjna

Co dalej?

Zobacz aktualne oferty pracy w klinikach i szpitalach Grupy

Sprawdź jak wygląda proces rekrutacji

Zapraszam Cię do udziału w rekrutacji do placówek w Grupie Hirslanden
Ewa Solarczyk-Konik, Dedykowany Opiekun Hirslanden
ewa.solarczyk-konik@carenea.pl
+48 797 834 184
Przejdź do góry