Kantonsspital Aarau (KSA)

O placówce

Szpital Kantonsspital Aarau (KSA)

Kantonsspital Aarau (KSA) jest największym szpitalem w kantonie Aargau i obok szpitali uniwersyteckich, jednymz największych szpitali centralnych w Szwajcarii. Placówka może pochwalić się oddziałem internistycznym, który od 2010 roku ma status kliniki uniwersyteckiej. Jako ponadregionalne centrum zdrowia szpital posiada najwyższej klasy infrastrukturę medyczną i techniczną, prowadzi aktywne badania, a także jest ważnym ośrodkiem
szkoleniowym dla przyszłych specjalistów oraz atrakcyjnym pracodawcą dla wielu grup zawodowych z zakresu opieki i terapii. Kantonsspital Aarau zatrudnia ponad 4800 specjalistów z około 80 krajów w 300 różnych zawodach i na 75 różnych oddziałach.

Oferowane usługi medyczne obejmują zakres od podstawowej opieki zdrowotnej do medycyny specjalistycznej i wysokospecjalistycznej. Rocznie placówka wykonuje 33 741 zabiegów stacjonarnych i 787 199 zabiegów ambulatoryjnych.

Motto szpitala brzmi „Naszym celem jest zapewnienie najlepszego doświadczenia dla każdego pacjenta, przy każdym spotkaniu, za każdym razem.”

KSA Kantonsspital Aarau  jest partnerem Carenea Polska i zaprasza polskich specjalistów  do pracy w swoich zespołach!

Poznaj KSA Kantonsspital Aarau

4 powody, dla których warto pracować w KSA

Benefity dla pracowników

KSA postrzega siebie jako atrakcyjnego pracodawcę z postępowymi i przyjaznymi dla rodziny warunkami pracy, z szeroką ofertą szkoleń i dokształcania oraz indywidualnymi możliwościami rozwoju. Prowadzi otwartą, przejrzystą i sprawiedliwą politykę personalną, przywiązuje wagę do uczciwości i równych szans, promuje zdrowie pracowników i rozwija kulturę korporacyjną opartą na wdzięczności.

Opieka nad dziećmi
KSA oferuje całodzienną (6:15 – 18:30) opiekę dla dzieci pracowników w wieku 0 – 12 lat. Ośrodek dysponuje 74 pełnymi miejscami opieki dziennej (aktualne obłożenie: ok. 200 dzieci). Koszty za miejsce opieki nad dzieckiem są powiązane z wysokością dochodów. Ośrodek opieki znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala.

Edukacja, szkolenia i dalsze kształcenie
KSA oferuje szerokie możliwości kształcenia, dokształcania i doskonalenia zawodowego dla wielu zawodów, zwłaszcza w zakresie pielęgniarstwa, zawodów medyczno-technicznych i terapeutycznych oraz w zakresie dalszego kształcenia medycznego. KSA wspiera również finansowo i/lub czasowo swoich pracowników w ich rozwoju osobistym.

Wewnętrzny program szkoleniowy
KSA oferuje bezpłatnie swoim pracownikom szeroki zakres kursów dokształcających i szkoleniowych w różnych kategoriach w ramach wewnętrznego programu dokształcania, w tym e-learning.

Restauracje dla pracowników
Szpitalna kafeteria i restauracja oferują pracownikom szeroki wybór menu w atrakcyjnych cenach. Ponadto na terenie szpitala dostępne są automaty gastronomiczne oferujące produkty w specjalnych cenach dla pracowników.

Program zniżek
Oprócz zniżkowych posiłków oferowanych w naszych restauracjach pracowniczych, pracownicy KSA korzystają z licznych ofert zniżkowych na usługi. Ponadto, dzięki umowom zbiorowym z ubezpieczycielami zdrowotnymi, pracownicy mogą wykupić zniżkowe ubezpieczenie dodatkowe.

Rekreacja
W ramach promocji zdrowia w miejscu pracy KSA oferuje różne zniżkowe lub bezpłatne możliwości uprawiania sportu i rekreacji: m.in. fitness na stacji, halowa piłka nożna, fun sports w piątki, spotkanie rowerowe KSA, joga w Spitalparku (latem), kursy i szkolenia Mindfullness, masaże. Społeczność KSA zaprasza również do aktywnego udziału w spotkaniach chóru, warsztatach okolicznościowych i wycieczkach po mieście.

Komunikacja wewnętrzna
Placówka przywiązuje wagę do rzetelnej i aktualnej informacji o działalności szpitala i firmy. Dwa razy w roku dyrekcja informuje pracowników na imprezie dla pracowników o przebiegu działalności oraz ważnych innowacjach i wydarzeniach w szpitalu. Kwartalny magazyn dla pracowników informuje o najnowszych wiadomościach, sprawach personalnych, wydarzeniach zespołowych i innych wewnętrznych informacjach dotyczących szpitala. Wszystkie ważne wiadomości, dane, informacje i dokumenty ze wszystkich oddziałów szpitala są codziennie udostępniane w intranecie.

Pokoje pracownicze i oferta mieszkaniowa
Pracownicy Szpitala Kantonalnego w Aarau mają prawo do wynajęcia umeblowanego pokoju. Pomieszczenia takie jak łazienka, kuchnia i pokoje wspólne są dzielone z innymi mieszkańcami. Każdy pokój jest zamykany na klucz. Nieruchomości położone są przy szpitalu lub w bezpośrednim sąsiedztwie i można do nich dotrzeć pieszo lub komunikacją miejską. W niektórych przypadkach szpital zapewnia rowery. Nasza oferta pokoi jest udostępniana przede wszystkim pracownikom w trakcie szkolenia. Okres wynajmu jest ograniczony do maksymalnie 12 miesięcy. Ceny wynajmu wahają się od 500 do 1200 CHF miesięcznie.

Atrakcyjna lokalizacja
KSA jest zlokalizowane w parku krajobrazowym w pobliżu dworca kolejowego w Aarau (10 minut spacerem), niecałą godzinę jazdy od miast Bazylea, Berno i Zurych. Miasto Aarau, stolica kantonu Aargau, oferuje liczne zabytki, w tym piękną starówkę, dobre możliwości zakupów i szeroki wachlarz aktywności kulturalnych. Nowi pracownicy otrzymują voucher na bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem po mieście, która jest oferowana raz w miesiącu.

Oferta zdrowotna
Promocja zdrowia w miejscu pracy jest ważnym elementem zarządzania zdrowiem w miejscu pracy i ma na celu zapobieganie chorobom, wzmocnienie potencjału zdrowotnego i poprawę samopoczucia. KSA dba o ergonomię na stanowisku pracy, wspiera pracowników w zakresie zaprzestania palenia tytoniu, aktywnie promuje akcję "Rowerem do pracy".

Rozwój i kariera Specjalizacje w pielęgniarstwie i studia podyplomowe

KSA jest ważnym partnerem szkoleniowym w szwajcarskim sektorze opieki zdrowotnej. Oferuje 320 miejsc na szkoleniach i kursach oraz około 60 miejsc na stażach zawodowych w 27 różnych zawodach związanych z opieką zdrowotną. Wspiera uzyskanie specjalizacji pielęgniarskich w zakresie: IPS, ratownictwo, anestezjologia i IMC oraz zapewnia możliwość dalszego kształcenia akademickiego w pielęgniarstwie.

Agata Diagnosta laboratoryjny

„Witaj! Jestem Polką i od ponad 2 lat pracuję jako diagnosta laboratoryjny w Szpitalu Uniwersyteckim w Zurychu. To nie tylko świetna placówka kliniczna, ale przede wszystkim wyjątkowy, międzynarodowy zespół, w którym mam swoje miejsce. W czasie studiów w Polsce nigdy nie myślałam o życiu zagranicą, a jednak Szwajcaria to obecnie mój dom. Zaś zmiana zawodowa sprawiła, że czuję się doceniana i ze spokojem myślę o swojej przyszłości.”

Nowa praca - nowe miasto Aarau

Aarau to malownicze miasteczko oraz stolica kantonu Aargau położona nad rzeką Aare, od której pochodzi nazwa miasta i kantonu. Aarau leży u południowych zboczy łańcucha górskiego Jura w centrum „Złotego Trójkąta” utworzonego z miast Zurych, Bazyla oraz Berno. To centralne i nietypowe położenie miało bardzo istotne znaczenie w przeszłości – Aarau przez kilka miesięcy w roku 1798 było pierwszą stolicą Szwajcarii i siedzibą pierwszego parlamentu. W Aarau mieszka niewiele powyżej 20 000 mieszkańców.
Co roku w maju Aarau jest gospodarzem cyklicznego festiwalu Jazzaar, który przyciąga najlepszych światowych muzyków jazzowych. Firma Bally Shoe posiada w mieście wyjątkowe muzeum obuwia. Znajduje się tu również Muzeum Handlu, w którym znajdują się witraże oraz obrazy z klasztoru Muri.

Kantonsspital Aarau (KSA)
Festiwal Jazzowy
– Jazzaar
Kantonsspital Aarau (KSA)
Niewielkie i spokojne miasto – 20 tys. mieszkańców
Kantonsspital Aarau (KSA)
Bliskość gór i szlaków – łańcuch górski Jura
Kantonsspital Aarau (KSA)
Wysoki
standard życia
Kantonsspital Aarau (KSA)
Znakomite położenie
– „Złoty Trójkąt”

Co dalej? Podejmij decyzję już dziś!

Zobacz aktualne oferty pracy
Sprawdź jak wygląda proces rekrutacji
Zapraszam Cię do udziału w rekrutacji do Kantonsspital Aarau!
Ewa Solarczyk-Konik, Dedykowany Opiekun KSA
ewa.solarczyk-konik@carenea.pl
+48 797 834 184
Przejdź do góry