Academia
Carenea

Academia Carenea

Academia Carenea Training Program to unikatowy program szkoleniowy dedykowany pracownikom medycznym zdecydowanym rozpocząć karierę zawodową w placówkach medycznych w Szwajcarii. Obejmuje bezpłatne szkolenie językowe, zawodowe i kulturowe prowadzone w centrach rekrutacyjnych w Polsce, oraz częściowo w Szwajcarii. Jego celem jest wszechstronne przygotowanie Kandydatów do udanego startu w nowe życie i pracę w Szwajcarii.  Warunkiem udziału w programie jest pozytywne przejście procesu rekrutacji. Udział w programie jest dla Kandydatów całkowicie bezpłatny.

Academia Carenea

Zakres programu

Program Academia Carenea obejmuje blisko 600 godzin szkoleniowych wypełnionych nauką języka z elementami języka medycznego i dialektu szwajcarskiego, wykładami z zakresu historii, kultury i życia społecznego Szwajcarii, spotkaniami z ekspertami ze szwajcarskiego sektora medycznego i  opieki zdrowotnej, jak również warsztatami z zakresu coachingu relokacyjnego.

Zajęcia odbywają się w formule hybrydowej i prowadzone są w języku polskim lub w języku niemieckim z tłumaczeniem. Kończą się zdaniem egzaminu  Zertifikat B2 z języka niemieckiego, oraz zaliczeniem modułów merytorycznych.  Na tej podstawie Kandydaci uzyskują Certyfikat Academia Carenea honorowany przez współpracujące z nami kliniki i szpitale w Szwajcarii.

Istotnym elementem programu jest tzw. Schnuppertag, czyli próbny dzień pracy w wybranej placówce w Szwajcarii w czasie którego uczestnicy Academia Carenea mają szanse poznać swoje nowe miejsce pracy. Schnuppertag odbywa się w ramach zorganizowanego wyjazdu trwającego od 1 do 3 dni.

Czas trwania programu jest uzależniony od poziomu znajomości języka niemieckiego i wynosi średnio od 9 do 12 miesięcy. Kursy językowe są realizowane przez wybrane przez nas renomowane szkoły językowe, m.in. Berlitz oraz Instytut Austriacki.

 

       

Pobierz program Academii Carenea
na rok 2022/2023

  Zostaw swoje dane, żeby pobrać plik

  Oferta dla studentów

  Wybrane moduły programu Academia Carenea są dostępne również w ramach kierunków zawodowych na współpracujących z nami uczelniach w Polsce. Dla studentów i absolwentów kierunków pielęgniarstwa, którzy chcieliby poznać szwajcarskie realia i rynek pracy w sektorze medycznym mamy specjalną ofertę – indywidualny BEZPŁATNY dostęp do wybranych modułów, takich jak np. Primary Nursing w praktyce czy Kompetencje przyszłości  w opiece medycznej.

  Chcesz przystąpić do Academia Carenea lub uzyskać dostęp do wybranych modułów?
  Zarejestruj się
  joanna.larysz@carenea.pl
  +48 690 679 419

   Zarejestruj się do Academia Carenea!

   Przejdź do góry