Jak nostryfikować dyplom medyczny w Szwajcarii?

Strona Główna » Jak nostryfikować dyplom medyczny w Szwajcarii?

Jak nostryfikować dyplom w Szwajcarii? SRK czy MEBEKO?

Zawody medyczne należą do grupy tzw. zawodów regulowanych i wymagają nostryfikacji dyplomu. Zawód uznawany jest za regulowany, jeśli z punktu widzenia prawa potrzebne są do niego specyficzne kwalifikacje, np. prawo do jego wykonywania oraz konieczność zdania egzaminów państwowych. Polski dyplom pielęgniarki, lekarza, farmaceuty czy elektroradiologa jest uznawany w Szwajcarii pod warunkiem pozytywnego przejścia procesu nostryfikacji.

Do dwóch głównych instytucji  zajmujących się nostryfikacją zagranicznych dyplomów w sektorze opieki zdrowotnej w Szwajcarii należą Schweizerisches Rotes Kreuz (SRK), czyli Szwajcarski Czerwony Krzyż oraz Medizinalberufekommission (MEBEKO), czyli Komisja Zawodów Medycznych.

Nostryfikacja dyplomu w Szwajcarii jest odpłatna i w całości pokrywana przez Academia Carenea. Kandydaci ponoszą jedynie koszt przetłumaczenia dokumentów na język niemiecki.

Zapraszam Cię do obejrzenia materiału, w którym wyjaśniam jak przebiega proces, która konkretnie instytucja może nostryfikować Twój dyplom i o co należy zadbać.

 

 

Academia Carenea to jedyny w Polsce program szkoleniowy dla pracowników ochrony zdrowia, który posiada akredytację szwajcarskich grup medycznych i farmaceutycznych. Jego uczestnicy pracują w najlepszych ośrodkach medycznych i farmaceutycznych w Szwajcarii na takich samych warunkach jak lokalny personel! Jeśli rozważasz pracę na zagranicznych rynkach ochrony zdrowia, dowiedz się więcej na https://carenea.pl/academia-carenea/

 

Podobał Ci się artykuł?
Udostępnij go na Facebooku lub wyślij na maila

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera,
by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach

    Zapisz się do newslettera!

    Przejdź do góry