Ile zarabiają pracownicy opieki zdrowotnej w Szwajcarii? Raport wynagrodzeń 2024

Strona Główna » Ile zarabiają pracownicy opieki zdrowotnej w Szwajcarii? Raport wynagrodzeń 2024

Ile zarabiają pracownicy opieki zdrowotnej w Szwajcarii? Raport wynagrodzeń 2024

Ile zarabia lekarz w Szwajcarii? Dochody w sektorze opieki zdrowotnej wzbudzają ogromne zainteresowanie nie tylko wśród tamtejszych pracowników, ale także tych, którzy zastanawiają się nad podjęciem pracy w tym kraju. Raport wynagrodzeń w Szwajcarii w 2024, opracowany na podstawie danych zebranych przez Departament Spraw Gospodarczych Kantonu Zurych i opublikowany w „Lohnbuch 2024”, dostarcza informacji na temat zarobków w Szwajcarii w służbie zdrowia – w tym ile zarabia pielęgniarka w Szwajcarii, lekarz, elektroradiolog, ratownik medyczny oraz farmaceuta.

 

Zarobki w opiece zdrowotnej w Szwajcarii 2024

Zgodnie z najnowszymi danymi zarobki w opiece zdrowotnej w Szwajcarii 2024 są na bardzo wysokim poziomie. Mediana wynagrodzeń wynosi 6 609 CHF miesięcznie. To nieco mniej niż mediana krajowa, która wynosi 6 788 CHF.

Szwajcaria – praca dla pielęgniarek – zarobki

To, ile zarabia pielęgniarka w Szwajcarii, różni się w zależności od stanowiska, kwalifikacji i doświadczenia pracownika.

 • Dyplomowany personel pielęgniarski zarabia 5 940 CHF miesięcznie.
 • Asystent opieki zdrowotnej wspiera personel medyczny w opiece nad pacjentami. Zarabia 4 660 CHF miesięcznie.
 • Asystent pielęgniarski do zadań specjalnych wykonuje bardziej zaawansowane obowiązki – w porównaniu do standardowego asystenta. Średnie wynagrodzenie to 5 080 CHF.
 • Specjalista opieki zdrowotnej zarabia 4 660 CHF miesięcznie.
 • Pielęgniarka w Szwajcarii z certyfikatem SRC może liczyć na wyższe zarobki w wysokości 5 340 CHF miesięcznie.
 • Personel pielęgniarski do zadań specjalnych odpowiada za bardziej złożone zadania i zarabia 5 620 CHF miesięcznie.
 • Personel pielęgniarski HF z wyższym wykształceniu zarabia około 5 940 CHF miesięcznie.
 • Personel pielęgniarski FH z wyższym wykształceniem pielęgniarskim na poziomie uniwersyteckim może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 6 680 CHF.
 • Kierownik oddziału pielęgniarskiego – wysokie stanowisko kierownicze, odpowiedzialne za nadzór nad pracą pielęgniarek na oddziale. Zarobki wynoszą ok. 7 110 CHF miesięcznie.

Zarobki ratowników medycznych w Szwajcarii

Zarobki ratowników medycznych w Szwajcarii wynoszą około 5 339 CHF, a główni ratownicy medyczni mogą zarabiać aż do 7 574 CHF​​. To zawód z perspektywami dla osób szukających stabilnej kariery w obszarze opieki zdrowotnej.

Zarobki farmaceuty w Szwajcarii

Przeciętne zarobki farmaceuty w Szwajcarii z prawem do wykonywania zawodu w Szwajcarii wynoszą około 8 000 CHF miesięcznie, czyli znacznie powyżej mediany dla tego sektora. Zarobki samodzielnego farmaceuty w Szwajcarii, np. prowadzącego własną aptekę, mogą wynosić nawet 8 500 CHF miesięcznie, co świadczy o potencjale dochodowym tej profesji.

Ile zarabia lekarz w Szwajcarii?

Zarobki lekarzy są jednymi z najwyższych w sektorze. Ile zarabia lekarz w Szwajcarii?

 • Lekarz – 9 170 CHF.
 • Starszy lekarz – 12 023 CHF.
 • Naczelny lekarz – 13 800 CHF.
 • Dyrektor szpitala uniwersyteckiego – 15 900 CHF.
 • Lekarz w administracji federalnej – 9 675 CHF.
 • Asystent lekarza – 8 020 CHF.
 • Asystent lekarza według Kantonu Zurych/VSAO CEC – od 7 800 CHF w pierwszym roku do 8 020 CHF w drugim roku pracy.

Ile zarabia lekarz okulista w Szwajcarii?

Zarobki okulisty w Szwajcarii, szczególnie pracującego w prywatnych sieciach klinik okulistycznych, również prezentują się bardzo atrakcyjnie. Lekarz okulista diagnosta (nie chirurg) w prywatnej sieci klinik okulistycznych może zarobić od 200 000 do 230 000 CHF brutto rocznie. Takie wynagrodzenie to wynik posiadania specjalistycznej wiedzy i umiejętności w diagnozowaniu chorób oka.

Ile zarabia elektroradiolog w Szwajcarii?

To, ile zarabia elektroradiolog lub inny specjalista biomedyczny, uzależnione jest od doświadczenia oraz zajmowanego stanowiska. Doświadczeni pracownicy zatrudnienie na etacie zarabiają rocznie od 80 000 do nawet 100 000 CHF brutto.

Zarobki w opiece zdrowotnej w Szwajcarii 2024 są różnorodne. To, ile zarabia farmaceuta, lekarz, pielęgniarka czy elektroradiolog w Szwajcarii, zależne jest od specjalizacji, doświadczenia i miejsca zatrudnienia. Dodatkowe informacje dotyczące zarobków i pracy w Szwajcarii można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 

Podobał Ci się artykuł?
Udostępnij go na Facebooku lub wyślij na maila

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera,
by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach

  Zapisz się do newslettera!

  Przejdź do góry