Oferty pracy bez znajomości języka
Czy praca dla pielęgniarek, farmaceutów, elektroradiologów i lekarzy w Szwajcarii bez znajomości języka jest możliwa? Korzystając z ofert zamieszczonych na naszej stronie, znajdziesz oferty kierowane zarówno do osób, które bez problemu porozumiewają się po niemiecku, jak i kandydatów dopiero rozpoczynających naukę.
Jakie języki obowiązują w Szwajcarii?
Na terenie Szwajcarii używa się aż 4 języków. Najpopularniejszy z nich to niemiecki, który przeważa aż w 19 kantonach (jednostka szwajcarskiego podziału administracyjnego). Posługuje się nim około 62% ludności. Kolejny język to francuski. Do kantonów francuskojęzycznych należą: Genewa, Jura, Neuchâtel i Vaud (po francusku mówi około 23% społeczeństwa).
W trzech kantonach używa się francuskiego i niemieckiego (Berno, Fryburg i Wallis). Językiem włoskim posługują się mieszkańcy południowych dolin kantonu Gryzonia, co daje około 8% ludności. Do najmniej popularnych języków należy romansz, który występuje jedynie w kantonie Gryzonia (jest to mniej więcej 0.5% całego społeczeństwa Szwajcarii).
Większość pracodawców, niezależnie od branży, wymaga znajomości niemieckiego. Zapewni on wygodną i bezpieczną relokację do Szwajcarii. Nie oznacza to jednak, że osoby bez znajomości języka nie mają szans na podpisanie umowy o pracę. Szwajcarska służba zdrowia docenia kwalifikacje polskich pracowników. Dlatego w Carenea dostępne są także oferty pracy w szpitalach bez znajomości języka dla kandydatów, którzy deklarują gotowość udziału w opłaconym kursie językowym, który pozwoli uzyskać poziom B2.
Praca w szwajcarskich klinikach bez znajomości języka
Polskie pielęgniarki, farmaceuci, elektroradiolodzy i lekarze z prawem wykonywania zawodu mogą liczyć na ciekawe oferty w kraju kantonów. Wielu pracodawców jest w stanie poczekać, aż wykwalifikowany pielęgniarz lub pielęgniarka z dyplomem zdobędą dodatkowe kwalifikacje, które umożliwią realizowanie codziennych obowiązków i nawiązywanie kontaktu z pacjentami. Osoby, które ukończyły specjalizację, mogą liczyć na zatrudnienie pod warunkiem ukończenia bezpłatnego kursu języka niemieckiego i zdaniu egzaminu na poziomie B2.
Istotne jest, by wnikliwie czytać ogłoszenia o pracę. W ofertach znajdują się wszystkie informacje, także te dotyczące znajomości języków obcych. Część pracodawców od razu stawia wymóg znajomości języka niemieckiego, wielu jednak chętnie poczeka na wartościowego kandydata i poleca udział w realizowanym przez nas programie szkoleniowym Academia Carenea, który oferuje nieodpłatnie kurs języka niemieckiego Zajęcia są prowadzone w sposób na tyle intensywny, aby od 9 do 12 miesięcy opanować język niemiecki do poziomu B2.
Czy poziom B2 pozwala na wykonywanie obowiązków?
Poziom B2 pozwoli na komunikatywne posługiwanie się językiem. Polscy pielęgniarze, farmaceuci i lekarze muszą przy tym pamiętać, by cały czas szkolić swoje umiejętności, w tym także te, dotyczące słownictwa zawodowego. Dobra znajomość języka na pewno ułatwi pracę i codzienne życie. Co więcej, jako firma organizująca relokację do Szwajcarii – najlepszego kraju do życia, pomagamy także po przeprowadzce. Kandydaci mogą liczyć na wsparcie także już na terenie Szwajcarii.
Jak wziąć udział w rekrutacji?
Rekrutacja personelu medycznego przebiega wieloetapowo. Na początku skontaktuj się z nami i przedstaw swoje kwalifikacje. Możesz to zrobić, przesyłając nam swoje CV, wypełniając formularz zgłoszeniowy lub aplikując bezpośrednio na wybraną ofertę pracy. Zachęcamy do kontaktowania się z naszymi konsultantami, którzy dokładnie wyjaśnią cały proces rekrutacji oraz konieczność zdobywania kompetencji językowych. Pamiętaj, że brak umiejętności posługiwania się niemieckim nie zamyka drzwi do nowych dróg rozwoju zawodowego.