Oferty pracy bez znajomości języka

Oferty pracy bez znajomości języka

Czy praca dla pielęgniarek, farmaceutów, elektroradiologów i lekarzy w Szwajcarii bez znajomości języka jest możliwa? Korzystając z ofert zamieszczonych na naszej stronie, znajdziesz oferty kierowane zarówno do osób, które bez problemu porozumiewają się po niemiecku, jak i kandydatów dopiero rozpoczynających naukę.

Jakie języki obowiązują w Szwajcarii?

Na terenie Szwajcarii używa się aż 4 języków. Najpopularniejszy z nich to niemiecki, który przeważa aż w 19 kantonach (jednostka szwajcarskiego podziału administracyjnego). Posługuje się nim około 62% ludności. Kolejny język to francuski. Do kantonów francuskojęzycznych należą: Genewa, Jura, Neuchâtel i Vaud (po francusku mówi około 23% społeczeństwa).

W trzech kantonach używa się francuskiego i niemieckiego (Berno, Fryburg i Wallis). Językiem włoskim posługują się mieszkańcy południowych dolin kantonu Gryzonia, co daje około 8% ludności. Do najmniej popularnych języków należy romansz, który występuje jedynie w kantonie Gryzonia (jest to mniej więcej 0.5% całego społeczeństwa Szwajcarii).

Większość pracodawców, niezależnie od branży, wymaga znajomości niemieckiego. Zapewni on wygodną i bezpieczną relokację do Szwajcarii. Nie oznacza to jednak, że osoby bez znajomości języka nie mają szans na podpisanie umowy o pracę. Szwajcarska służba zdrowia docenia kwalifikacje polskich pracowników. Dlatego w Carenea dostępne są także oferty pracy w szpitalach bez znajomości języka dla kandydatów, którzy deklarują gotowość udziału w opłaconym kursie językowym, który pozwoli uzyskać poziom B2.

Sprawdź aktualne oferty pracy!

Praca w szwajcarskich klinikach bez znajomości języka

Polskie pielęgniarki, farmaceuci, elektroradiolodzy i lekarze z prawem wykonywania zawodu mogą liczyć na ciekawe oferty w kraju kantonów. Wielu pracodawców jest w stanie poczekać, aż wykwalifikowany pielęgniarz lub pielęgniarka z dyplomem zdobędą dodatkowe kwalifikacje, które umożliwią realizowanie codziennych obowiązków i nawiązywanie kontaktu z pacjentami. Osoby, które ukończyły specjalizację, mogą liczyć na zatrudnienie pod warunkiem ukończenia bezpłatnego kursu języka niemieckiego i zdaniu egzaminu na poziomie B2.

Istotne jest, by wnikliwie czytać ogłoszenia o pracę. W ofertach znajdują się wszystkie informacje, także te dotyczące znajomości języków obcych. Część pracodawców od razu stawia wymóg znajomości języka niemieckiego, wielu jednak chętnie poczeka na wartościowego kandydata i poleca udział w realizowanym przez nas programie szkoleniowym Academia Carenea, który oferuje nieodpłatnie kurs języka niemieckiego Zajęcia są prowadzone w sposób na tyle intensywny, aby od 9 do 12 miesięcy opanować język niemiecki do poziomu B2.

Czy poziom B2 pozwala na wykonywanie obowiązków?

Poziom B2 pozwoli na komunikatywne posługiwanie się językiem. Polscy pielęgniarze, farmaceuci i lekarze muszą przy tym pamiętać, by cały czas szkolić swoje umiejętności, w tym także te, dotyczące słownictwa zawodowego. Dobra znajomość języka na pewno ułatwi pracę i codzienne życie. Co więcej, jako firma organizująca relokację do Szwajcarii – najlepszego kraju do życia, pomagamy także po przeprowadzce. Kandydaci mogą liczyć na wsparcie także już na terenie Szwajcarii.

Wypełnij formularz i prześlij CV

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Rekrutacja personelu medycznego przebiega wieloetapowo. Na początku skontaktuj się z nami i przedstaw swoje kwalifikacje. Możesz to zrobić, przesyłając nam swoje CV, wypełniając formularz zgłoszeniowy lub aplikując bezpośrednio na wybraną ofertę pracy. Zachęcamy do kontaktowania się z naszymi konsultantami, którzy dokładnie wyjaśnią cały proces rekrutacji oraz konieczność zdobywania kompetencji językowych. Pamiętaj, że brak umiejętności posługiwania się niemieckim nie zamyka drzwi do nowych dróg rozwoju zawodowego.

Przejdź do góry